Forum sojuszu TRAVA

TRAVA by żyło się lepiej


#1 2008-10-27 16:33:31

Bambus55

komplemenciarz pierwszego stopnia

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 476
Punktów :   

synchronizacjia dzialania!mniej demokracji!

Od pewnego czasu czlonkowie sojuszu sa atakowani,musimy usprawnic dzialania by deffy nie byly tylko deffami a rowniez polowaniem na offa!
Mysle ze mozna lepiej wykorzystac wiadomosci o naszym stanie wojska!W ten sposub gracze majacy wieksze mozliwosci byliby bardziej aktywni,w deffach a slabsi tak jak ja,mogliby intensywniej sie rozwijac i szybiej dolaczyc do silniejszych!Widze to jako polecenie od szefa deff o ilosci wsparcia wysylanego w do danego gracza ale nie jako prosba a jako polecenie!!!Zawierajace rowniez wielkosc tego wsparcia!
Widzicie Moj drodzy staram sie byc loialny-i bede dalej-do bulu i wspierac kazdy deff ale moje sily nie sa az tak duze!I tym sposobem.od dwoch tygoni glownie odbudowuje stracone wojsko zamiast budowac nowe,czy rozijac osade!Chialbym zalozyc trzecia i tam szkolic tylko deffa,ale to sie caly czas oddala!Bardziej racjonalne pokierowanie deffem Daloby wieksze mozliwosci!
ale to tylko moje skromne zdanie!

Offline

 

#2 2008-10-28 12:39:07

Zara

.             

11181793
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 438
Punktów :   

Re: synchronizacjia dzialania!mniej demokracji!

Wiem o czym bambus mówisz i o co chodzi

Zacznijmy od szkolenia wojska,czyli produkcji...jak najlepiej produkować wojsko?..na offa przeznaczyć jedną osadę (najlepiej crop) i tam szkolić jednostki..na deff pozostałe osady,które mogą również służyć jako wspomagacze surowcowe do wioski offowej.Dlaczego ?..kiedy atakujemy offem czyli wysyłamy atak to przeważnie uderzamy z jednej osady ..całkowicie nie logiczne a także surowcowo- stratne jest robienie w każdej osadzie wojsk mieszanych..gdyż offa nie zbierzemy potem w jedno miejsce by puścić atak...natomiast defa jeśli mamy rozproszonego,zawsze zbierzemy i będzie służył konkretnemu celowi.

Druga kwestia deff u Richarda-odzew był duży,dziękuję wszystkim za  pomoc ..w massie nie prosiłam o więcej jednostek tylko dlatego iż sytuacja w tych osadach była naprawdę kryzysowa.Dlaczego kryzysowa?..ano dlatego iż po pierwsze i najważniejsze po serii katasowań ,spichlerzy praktycznie nie było w dwóch osadach..w największej osadzie gdy pisałam massa nie było go wcale a  także nie było rynku.Druga sprawa odległość..Richard jest daleko położony od większości z Nas...większość posiłków doszła  po głównym ataku (mimo wszystko agresor też dość mocno przy tym ucierpiał).

Offline

 

#3 2008-10-28 14:21:37

Bambus55

komplemenciarz pierwszego stopnia

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 476
Punktów :   

Re: synchronizacjia dzialania!mniej demokracji!

Ciesz sie ze ktos to jednak przeczytal i odniusl sie-to mile dzieki!dlatego w pierwszej osadzie mam powiedzmy wojkoo mieszane ale z przewaga offa,poniewaz wole atakowac,w drugiej czyli na cropie szkole tylko offa,a def mam zamiar robic w trzeciej,dlategostraty sa tak bolesne!
ALe nie o to chodzilo,nie bede sie dalej rozwodzil poniwaz juz wiem iz kierownictwo zapoznalo sie z moja propozycja:D

Offline

 

#4 2008-10-29 19:36:20

freez15

.           

Zarejestrowany: 2008-10-13
Posty: 66
Punktów :   

Re: synchronizacjia dzialania!mniej demokracji!

Jak słać defa to PROPORCIONALNIE!!! Np. Każdy wysyła defa o liczebności co najmniej 10% populacji, lecz nie mniej niż 200.

Offline

 

#5 2008-10-29 20:48:46

itakwygrasz

Zarząd sojuszu TRAVA 2

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 31
Punktów :   

Re: synchronizacjia dzialania!mniej demokracji!

moj sposob na deffa, to szkolenie takiego, ktory postawi najwiekszey opor, w tej chwili na serwerze jest glownie off piechoty, wiec szkole prety, ale pojawiaja sie tez koniki (zwlaszcza galijskie), wiec zaczynam w drugiej wiosce robic legiony, to jedyne wojsko deff jakie rzym powinien miec (slyszalem tez wizjonerow, ze EC to najlepszy deff - tak, tylko czasu mało
ogolnie zawsze jest wiecej armii piechocej off, wiec glownie przeciwko takim robie offy - po roku czasu jest to stosunek 5:1 prety:legiony

Offline

 
Szeroko rozumiana etykieta i kultura osobista, jest powszechnie obowiązującym na tym forum prawem.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl