Forum sojuszu TRAVA

TRAVA by żyło się lepiej


#1 2008-10-16 23:53:02

owieczka

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-31
Posty: 0
Punktów :   

Refleksję około sojuszowe.

Proszę aby każdy członek zarządu wypowiedziała się w miarę możliwości jak najszybciej.

Na kanwie ostatnich wydarzeń w sojusz zrodziły się w mnie pewne refleksję- pragnę podzielić się nimi z Wami.

1) Pisanie wątków w dziale rekrutacja tylko dla członków zarządu - poprawka dla każdego członka sojuszu.

2) Każdy członek zarządu może zgłosić swojego kandydata do przyjęcia do sojuszu (poza rekrutacją).

3) Gracz ubiegający się o przyjęcie musi otrzymać większość głosów członków rady ( głosowanie winno odbywać się strefie zarządu nie dostępnej dla nie wtajemniczonych graczy). Jest w zarządzie 5 osób wiec łatwo policzyć stosunek głosów 3: 2 zapewnia wejście do sojuszu. Byczek z tego co wiem nas opuszcza.

4) Żaden członek sojusz ( nawet miłościwy nas korzeń - Kasia), nie może zaprosić gracza bez uzgodnienia z radą.

5) Każdy członek sojuszu może zgłosić na forum w sekcji zarządu gracza, którego dalej nie widzi już w sojuszu, lecz w tym wypadku proponował bym stosunek głosów 4:1.

6) Usunięć członka sojusz za zgodą rady 4:1.

7) Proponuję ustalenie obowiązków kardynalnych, których złamanie będzie skutkowało nominacją do odejścia.

8) Brak wypowiedzi członka zarządu  w danej sprawie ( np. usuwamy gracza X), daje Kasi możliwość interpretowania zdania milczącego w dowolny sposób- To np.  Kasia decyduje czy delikwent odpada czy zostaje.

9) Czas na wypowiedz to 24 godziny od założenia wątku- myślę, że informowanie o tym jest zbędą praktyką, bo członkowie zarządu winni częściej forum odwiedzać niż raz na dobę.

To tylko oczywiście propozycja, jeśli ją zaakceptujecie, będziemy mogli nad nią popracować.

Proszę o opinie.

Offline

 

#2 2008-10-17 00:01:23

itakwygrasz

Zarząd sojuszu TRAVA 2

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 31
Punktów :   

Re: Refleksję około sojuszowe.

Marcin, mamy do czynienia z pierwsza konstytucja niemalze
jesli o mnie chodzi - podpisuje sie, zobaczymy, jak to zadziala
odnosnie rekrutacji - przede wszystkim powinien dzialac rekrutant, ktory z rankingu wychwyci dobrych-wolnych graczy i zacheci do gry z nami oczywiscie po uprzedniej malej manipulacji, ktora da w miare pewnosc, czu to wlasciwy kandydat

jednak sprawa wazniejsza moim zdaniem jest stworzenie modelu rzadzenia w oparciu o obowiazki z ta gra zwiazne - czy np.: warto tworzyc jednosoobowa jednosteke odp za deff, czy tez powinno w tym zakresie dzialac wiecej osob, jak powinnismy zabezpieczyc granice sojuszu, czy dzielic sie na graczy eco,deff i off

chyba juz czas na ulozenie strategii i wymuszeniu wsrod ziomkow z soja maxymalnego zaangazowania i podpozadkowania sie temu co ustalimy

na razie chyba tyle

p.s. achas, mysle, ze do takich rozmow forum nie wystarczy - proponuje forum na skypie

Offline

 

#3 2008-10-17 09:45:06

Hubal

Travnick

Skąd: Dublin
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 235

Re: Refleksję około sojuszowe.

Nie bede komentowal tego co napisal Marcin, poniewaz z mojej strony jest pelna akceptacja tejze konstytucji
Oczywiscie zgadzam sie rowniez z tym co powyzej napisal itakwygrasz odnosnie podzialu w produkcji wojska. Jest to zreszta pomysl samego szefa. Mianowicie Alkomat jeszcze w Naszym poprzednim sojuszu chcial to przeforsowac... niestety bez rezultatu.

Wierze, ze wspolnymi silami zrealizujemy te wszystkie plany w niemalze 100%

Offline

 

#4 2008-10-18 00:49:18

owieczka

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-31
Posty: 0
Punktów :   

Re: Refleksję około sojuszowe.

Zgadzam się jest problemem nasze położenie- podział na grupy jest pewnym rozwiązaniem, myślę że warto się nad nim pochylić, bo cięzko jest operować na tak rozległym terenie. A tu się rodzi nowa kwestia- Regis zabronowałeś przyjęcie graczy z poza ćwiartki + -, ale nie jest tajemnicą że mamy tam graczy ( choćby ciebie), ja jestem przeciwnikiem wychodzenia poza ćwiartki, ale skoro już jesteśmy w takiej sytuacji, to musimy jej jakoś stawić czoło....

Offline

 

#5 2008-10-18 13:56:42

Zara

.             

11181793
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 438
Punktów :   

Re: Refleksję około sojuszowe.

Witam wszystkich ...doniosłabym do tego powyższego małą poprawkę.Otóż w dziale rekrutacja chciałabym by głos zabierali wszystkie "travniki"...powinniśmy brać pod uwagę ich głosy..oczywiście decyzja i tak należy do Nas.W gruncie rzeczy jest to dla nich też jako taka zachęta,by móc się wypowiedzieć na dany temat.

Offline

 

#6 2008-10-18 14:58:03

owieczka

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-31
Posty: 0
Punktów :   

Re: Refleksję około sojuszowe.

Czyli jak rozumiem stosujemy się wszyscy do powyższych zasad.

Offline

 

#7 2008-10-20 00:14:20

itakwygrasz

Zarząd sojuszu TRAVA 2

Zarejestrowany: 2008-10-14
Posty: 31
Punktów :   

Re: Refleksję około sojuszowe.

Regis napisał:

Co do przyjetych zasad chetnie sie bede do nich stosowal ale prosze Was o zabieranie glosu w sprawie takich przyjec
Kilka dni temu zalozylem temat dotyczace 5 graczy z soja XII.
Zalezalo mi ich przyjac bo sa blisko mnie i strategicznie rzecz biorac sa mi niezmiernie potrzebni.
Po kilku dniach nikt z Was nie napisal czegokolwiek odnosnie tej 5 osob
Skoro jestescie wypowiadajcie sie w kazdym temacie   

Regis, powinienes dac czas na ta sprawe, dajac info do XII,zeby dali Ci 24h i poinformowac nas tez o tym na PW, nie zawsze jest czas, zeby byc tu i na serwerze. O takich sprawach powinnismy decydowac Wszyscy, nawet jesli sytuacja jest Twoim zdaniem oczywista...

pozdr itw

Offline

 
Szeroko rozumiana etykieta i kultura osobista, jest powszechnie obowiązującym na tym forum prawem.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl