Forum sojuszu TRAVA

TRAVA by żyło się lepiej

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-01-04 12:19:18

Bambus55

komplemenciarz pierwszego stopnia

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 476
Punktów :   

Instrukcjia

Specjialnie dla moje sąsiadki napisałem instrukcjie i myśle że warto by się tu znalazła a z racjie tego że travian ma dla mnie nadal dużo zagadek poprosze bardziej dowiadczonych o ocene tego co napisałem i krytyczne uwagi!



Mam wreszcie chwilkę , wiec napisze wreszcie co miałem napisać!
Posiadasz kilka cropow, co jest wielkim bogactwem tej gry! Natomiast popełniasz moim zdaniem spory bład  nie dokonując podziału wiosek na typ wojska tzn. najpierw podziel sobie wioski na offowe i deffowe, przy czym offa oczywiście rób w cropie , tylko w jednym cropie - to jest bardzo ważne! W cropie offowmy szkol tylko - z racji że grasz rzymianami - centurionów i jazdę, czy ciężką czy lekką, to już nie ma znaczenia. Tobie polecam jednak ciężką (ponieważ masz taką produkcję surki, że nie musisz farmić, a ciężka jazda jest  uniwersalna i nadaje się również do obrony,jest mocniejsza w ataku, ale słabsza do farmienia, mniej nosi i wolniej się porusza, ale jak napisałem, Ty farmić już tak dużo nie musisz!). Proporcje są w zasadzie dowolne, ale te jakie najczęściej spotkałem, to na 4 kilo centków 1 kilo jazdy! (tzn więcej piechoty po prostu). W tym cropie zrób również tarany, to też bardzo ważne! Szkol w nim wojsko o wiele większe niż można tam wykarmić i podsyłaj ziarenka z innych osad, to daje naprawdę potężną siłę ataku!
Dalej zrób jedna wioskę gdzie będziesz maiła tylko katasty.
Moim zdaniem, nie potrzebie na tym etapie gry szkolisz legionistów , to jednostki uniwersalne i dobre na początek -  zarówno do ataku jak i do obrony - ale teraz już zbędni!
W jednej lub dwóch wioskach nie rób wcale jednostek tylko stamtąd podsyłaj ziarenka do croppa offowego!
W pozostałych wioskach szkol tylko deffa czyli pretorian, a jedna lub dwie przeznacz na ciężką jazdę, bo ona jest dobra przeciw kawalerii! To chyba wszystko w razie jakichkolwiek nie jasności pisz do mnie od razu!

Ostatnio edytowany przez Bambus55 (2009-01-11 20:52:39)

Offline

 

#2 2009-01-04 19:40:51

basia

.           

Zarejestrowany: 2008-11-20
Posty: 125
Punktów :   

Re: Instrukcjia

Tutaj wtracę moje trzy grosze, choć sąsiadką sympatycznego przedmówcy nie jestem.
Dobre rady ... ja również skorzystam... choć kropka mam jednego i tego mniejszego. Na  początku gry popełnia sie błędy, zwłaszcza jeśli nie ma się doświadczenia.W miarę rozwoju nie sposób ich nie dostrzec. Sama doszłam do takiego wniosku budując kolejne osady. Niedobre jest zbyt duże  mieszanie wojska w jednej osadzie. Cieszę się , że utwierdziłeś mnie w tej tezie. Jeśli jest wszystkiego "po troszku" w jednej osadzie to w sumie jej siła militarna jest niewielka. Tyle z praktyki (człowiek w końcu uczy się na błędach). Teraz w 3 nowych osadach wprowadzam nowe porządki : w jednej centki + kawaleria, w drugiej postawiłam na deff :i niestety na legionistów  (+ pretorianie) - mówsz, że legioniści mniej przydatni ? Wydawało mi się, że są uniwersalni i w tym ich siła - sama teraz nie wiem. Jeśli nie ma w osadzie ciężkiej kawalerii to legioniści w pewnym stopniu są lepsi w obronie przeciw kawalerii od pretorian , którzy w tej dziedzinie nie mają doświadczenia i cześciej padają. Co do trzeciej osady się zastanawiam, bo na razie rozwijam pola z surką.
W sumie fajnie, że poruszyłes ten temat. Warto się dzielić doświadczeniami. Nauki nigdy nie jest za wiele. I w końcu po co powielać błędy  jeśli możemy skorzystać z rad doswiadczonych graczy.

Ostatnio edytowany przez basia (2009-01-04 19:47:21)

Offline

 

#3 2009-01-04 20:07:20

Alkoholikus

Gość

Re: Instrukcjia

I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie jeden mykes

Katasy polecam robić w tej samej osadzie, co resztę offa, ponieważ atakując katasami dobrze jest dołączyć do nich wojsko offowe w postaci piechoty lub konnicy. Bywa, że wysyła się kilka ataków katasami i ktoś wbija tak zwanego "klina". Pierwszy atak przechodzi, a następne odbierają na siebie cały ciężar deffa i jeśli są to same kataski, to idą do piasku . Jeśli z kataskami idzie inny off, to jest szansa, że coś z tych katasków po "klinie" zostanie. Ostatnio miałem taki przypadek atakując Farmę Roku z Angels. Po pierwszym ataku wszedł "klin" i straciłem pierwszy atak katasów i połowę następnego, ale reszta przeszła, bo była z obstawą w postaci koni germańskich. Straciłem wtedy 136 katasów i chyba 300 koni, ale atak ogólnie udał się

 

#4 2009-01-04 20:29:08

basia

.           

Zarejestrowany: 2008-11-20
Posty: 125
Punktów :   

Re: Instrukcjia

Jak to mówią : co dwie głowy, to nie jedna

Ostatnio edytowany przez basia (2009-01-04 20:29:48)

Offline

 

#5 2009-01-04 23:37:36

Bambus55

komplemenciarz pierwszego stopnia

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 476
Punktów :   

Re: Instrukcjia

Racja Alkocholikusie! Tylko tu wychodzi moje zboczenie do perfekcjonizmu , mainowicie starałbym sie tak przeprowadzic atak zeby ktasty weszły w kilku lub kilkunastu atakach po po pierwszy czyli czyściochu , ale wiem ze to jest mało realne i nie wziołem tego pod uwage!Dzięki za tą jakże cenną uwage!I ciesze się że w ogóle nie napisałem głupot za bardzo!Ja też gram pierwszy raz w traviana tylko że ja szybko się ucze!

Offline

 

#6 2009-01-05 21:27:36

m77

.           

Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 5
Punktów :   

Re: Instrukcjia

Takie uzupełnienie instruckji o moje przemyslenia :
Fajne przeliczenie zdolności obrony/ataku w przeliczeniu na surkę  a co ważniejsze cropa:
http://www.haploid.nl/travian/units.html
Może gdzieś był link na forum ale nie rzucił mi się w oczy

A  z moich doświadczeń jako gala (rzymem tylko trochę grałem) z poprzednich serwerów. Nie odnosi się do tej mizerii którą posiadam na razie tutaj

off - proporcje piechoty do jazdy to przynajmniej 4:1- i nie warto zaniedbywać koników i taranów. Zasada w sumie uniwersalna dla wszystkich.

Katasy w innej wiosce ? Jesli ktoś się chce się  bawić w typową taranówkę ale to chyba przy budowie większych offów  Jak dla mnie z dwóch powodów o których pisaliście:
-  kliny - Łatwiej puścic kilka w miarę zsynchronizowanych fal z jednej wioski - (hehe ale fajnie jest jeśli wiadomo że ktoś się lubi bawić w to puścić jako pierwszą falę fejka )
- atakuję  mi ktoś powiedzmy 3 wioski  kilkoma falami - gdzie bym próbował stawiać defa ? Tam gdzie jest najlepsze synchro między atakami z wioski taranowej i katasowej. Gdy ataki idą z jednej wioski to nie jest takie oczywiste

def- Jak dla galów podstawa to falanga, może w którejś jeszcze wiosce driudy.
HD podobnie jak EC do obrony przed jazdą, EI przed piechotą to dla mnie nieporozumienie, ale to moje zdanie.
Germanie to oszczepnicy i może gdzies palladyni.

To żeby w miarę mozliwości rozwijać ulepszenia w kużni/zbrojowni to oczywista oczywistość podobnie jak większośc rzeczy powyżej ale może ktoś skorzysta [

Offline

 
Szeroko rozumiana etykieta i kultura osobista, jest powszechnie obowiązującym na tym forum prawem.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl