Forum sojuszu TRAVA

TRAVA by żyło się lepiej


#1 2009-01-02 13:00:08

PlusMinus

.     mistrz

Skąd: Luksemburg
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 137
Punktów :   
WWW

O obowiązkach gospodarza

Witam,

U Hugobarona po raz kolejny stawiany był deff. Oto raport z dwóch ataków na wioskę "Krzywe Lustra":

http://travian-reports.net/pl/raport.ph … ,7352220ee

Kilka uwag na chłodniej, choć nadal jestem poirytowany. Zacznijmy od pytania:

Gdzie, do stu tysięcy czyraków, był gospodarz konta, kiedy wioska była atakowana?

Proszę zwrócić uwagę - ja dostrzegłem trzy poważne błędy popełnione przez gospodarza, poza faktem jego nieobecności, a może przez niego spowodowane:
- katasy i tarany zostały w wiosce, choć wcale nie powinny.
- zboże w ogromnej nadwyżce zostało skradzione - to była GRABIEŻ, celowo podkreślam - na coś takiego nie ustawia się deffa, tylko wieje z wojskiem i dobytkiem, by wróg powąchał smród spod końskich ogonów.
- nawet jeśli ten kolejny fejk nie był grabieżą, to odstęp wynosił ponad pół godziny - dość, by ustawić deffa po grabieży, a przed kolejnym atakiem.

Piszę poirytowany, bo wojska galijskie, które padły to w ogromnej większości moje jednostki i jednostki wysłane z konta, które sittuję, zaś skradzione zboże, z 50k, 18k to zboże które wysłałem od siebie i od sittowanego na wsparcie deffa.

Na koniec apel:
Jeśli idą ataki a Wy prosicie o deffa i zboże, to zajmijcie się wysłanymi posiłkami należycie - wysyłający tego za Was nie zrobią.


PS. Hugobaronie, to Twój drugi, jak słyszałem, błąd w krótkim przedziale czasu - odesłałeś deffa martwiąc się o brak zboża, a w nocy zastałeś wyczyszczone wioski. Poproś w pierwszej kolejności o zboże, potem odsyłaj deffa...

UWAGA:
Piszę to wszystko nie po to, by komukolwiek dopiec, ale ku naszemu wspólnemu dobru. Uczymy się wszak na błędach.

Ostatnio edytowany przez PlusMinus (2009-01-02 13:45:24)


La liberté finit là où commence celle du voisin.

Offline

 

#2 2009-01-02 13:37:23

Zara

.             

11181793
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 438
Punktów :   

Re: O obowiązkach gospodarza

W żadnym miejscu Herszcie nie mogę się NIE zgodzić z Tobą..Proszę Was o to by przy podobnej akcji-czyli deff nadzorować konto,jeśli osobiście nie możemy,zostawiamy kogoś zaufanego by nam pomógł.

I tu poruszyłeś coś istotnego czyli  Obowiązki Gospodarza...abstrahując od powyższego-Przykład:ostatnio miała miejsce sytuacja,gdzie stawiany był def na koncie Cris111, właściciel miał możliwość w razie potrzeby wysyłania wiadomości masowych...w pewnym momencie zaczęło brakować zboża-nie poinformował nikogo,nie wykorzystał także możliwości pisania massów.Całą złość wylał na Nas,twierdząc iż MY mamy wiedzieć iż czegoś tam brak...hmmm.Każdy jest "kowalem" SWOJEGO konta i powinien o nie odpowiednio zadbać,niestety nikt tego nie zrobi za NIEGO.My wspólnie jako sojusz możemy mu pomóc,ale nikt podstawowych rzeczy nie będzie robił za niego-niestety

Miast pretensji rozczeniowych i pochopnego odsyłania jednostek-wystarczy napisać iż czegoś brak-jest PW,forum,GG,ustawiamy możliwość pisania massów itd,itd.

Offline

 

#3 2009-01-02 22:45:50

Carl

zarząd sojuszu Trava

3344427
Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 211
Punktów :   

Re: O obowiązkach gospodarza

Na koncie Cris1111 byłem sittem. Fakt jest taki że nie miałem za bardzo czasu ażeby cały czas tam siedzieć i wyliczać na ile starczy zboża. Generalnie były tam 3 wiochy po -7 k zboża w każdej. Odsyłałem część posiłków co jakiś cas bo nie było możliwości tego utrzymać w takiej odległości od większości z sojuszu. Sam wysyłałem massa i najbliżasza dostawa była za 10h. Nie było to łatwe. Fakt jest taki że i tak cudem udało się tam uratować wioskę przed przejęciem.
I generalnie tyle ode mnie. A LuxP który siedział też na tym koncie ani raz nie odezwał się do mnie, że coś jest nie tak, czy że czegoś brakuje. Jak nie wszedłem sam i nie zobaczyłem to wojo po prostu zdychało...  A poza tym coś mi się przypomniało...


Brak podpisu...

Offline

 

#4 2009-01-02 23:22:47

Lucius

.           

Zarejestrowany: 2008-10-12
Posty: 45
Punktów :   

Re: O obowiązkach gospodarza

A ja się zastanawiam czy defa nie wycofać i nie przygotować akcji od nowa. My tu ględzimy o Luxp którego juz w sojuszu od dawna nie ma a zapomnieliśmy podesłać zwiadu do Hugobarona. Przegladając raporty widziałem tylko jednego tropiciela. Pewnie już zostalismy zeskanowani z 50 razy więc jeśli już żadne świeże posiłki nie idą możemy zwijać majdan.

Offline

 
Szeroko rozumiana etykieta i kultura osobista, jest powszechnie obowiązującym na tym forum prawem.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl