Forum sojuszu TRAVA

TRAVA by żyło się lepiej

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2008-12-15 19:13:09

AzrilDrakk

.           

2871193
Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 68
Punktów :   

Re: Moja religia

Mastercock napisał:

Mysłe że najwazniejsze to być dobrym człowiekiem bez względu na wyznanie, wyksztalcenie czy tez portfel.
Każdy z nas powinnien się zastanowić jaki jest wobec innych ludzi i co mozna poprawić w tych relacjach. To że ktoś w cos wierzy nie oznacza że jest  lepszym od innowierców.
Jestem Ateista który zakłada że jezeli jest jakiś bóg to bedzie mnie sądzić nie za to ile razy do kościoła biegam lub ile razy bede klepał modlitwę bez zastanawiania się nad jej treścią lub ile na tace wrzuce tylko poprostu za to jaki bylem wobec bliźnich i siebie samego.

Tyle mojej prostej teologii

A ja się doczepię do tego Twojego "ateizmu". Z definicji ateizm jest zaprzeczeniem istnienia "boga", tudzież "istoty wyższej". Zatem stwierdzając, że zakładasz "jeśli jest jakiś bóg", to tak naprawdę nie jesteś ateistą, a agnostykiem(;
Co do reszty wypowiedzi w większym wypadku się zgadzam.

Osobiście jestem niezidentyfikowany religijnie, nie jestem ateistą, nie mam poczucia przynależności do żadnego z "głównych" nurtów religijnych, ani też agnostykiem, chociaż do tego ostatniego chyba mi najbliżej.
Ogólnie stosuję się do własnego "kodeksu" opartego na dogmatach będących filarami różnych religii.

Jestem przeciwnikiem fanatyzmu religijnego, który obecny jest obecny praktycznie w każdym "wyznaniu".

Uważam jednak, że wiara jest w pewien sposób "porzyteczna", gdyż daje ludziom swojego rodzaju poczucie bezpieczeństwa i jest kierunkowskazem moralnym. Oczywiście sam fakt tego, czy ktoś się stosuje do dogmatów własnej wiary to już całkiem inna sprawa, ale to już raczej temat na odrębną dysputę.

@Alkoholikus: "wierzący nie praktykujący" jest z tego co wiem terminem wymyślonym przez kościół katolicki i określa osobę, która uważa się za katolika, ale nie uczęszcza do kościoła(;


Winter is coming!

Offline

 

#17 2008-12-15 19:59:12

Ender

.           

Skąd: Perespa/Lublin
Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 165
Punktów :   

Re: Moja religia

nie tyle co nie uczęszcza do kościoła co nie przyjmuje sakramentow.


http://cry.travianteam.com/sig-2-pl-2-pl6_29014.gif
zanim zamkniesz dzien pod swoimi powiekami,
powiedz co z twoimi niepozałatwianymi sprawami.

Offline

 

#18 2008-12-15 20:37:26

Maat

.           

Zarejestrowany: 2008-11-20
Posty: 91
Punktów :   

Re: Moja religia

Ender napisał:

po prostu niektórzy nie wiedzą w co wierzą.. ja znam swoją wiarę(jestem katolikiem), znam jej podstawy, czytałem dzieła ojców Kościoła i znam Biblie.. ale jakoś nigdzie tam nie widziałem słowa o nakazie chodzenia do kościoła czy też innych podobnych.

Jezeli jestes KATOLIKIEM, to OBOWIĄZUJE Cie rowniez Katechizm Kosciola Katolickiego ktory jest "pelnym i integralnym wykladem nauki katolickiej, ktory pozwala wszystkim dowiedziec sie co Kosciol ten wyznaje, jak sprawuje swoja liturgie, jak zyje i jak sie modli w swoim codziennym zyciu". Kazdego katolika obowiazuje tez to co napisane jest w Kodeksie Prawa Kanonicznego czy tez Encyklikach. A tam i owszem, o celebracji liturgii (uczestnictwie we mszy swietej) jest napisane sporo :>


http://cry.travianteam.com/sig-3-pl-2-pl6_40050.gif
Myśl, myśl, myśl.. aż będzie bolało

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

Offline

 

#19 2008-12-15 21:12:47

Zara

.             

11181793
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 438
Punktów :   

Re: Moja religia

Przyjmuje się iż na świecie jest ok.100 tys różnych wyznań i religii.Mam do nich stosunek bądz co bądz obojętny.Nie jestem wyznawczynią żadnej z nich...Nie ukrywam także iż mierzi mnie tzw. religia manifestacyjna (Ja tak to nazywam) czyli żarliwe  narzucanie i obnoszenie się ze swoją religią - ludzi,którzy tak w istocie jej nie rozumieją.

Offline

 

#20 2008-12-16 08:39:23

Bambus55

komplemenciarz pierwszego stopnia

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 476
Punktów :   

Re: Moja religia

nie no wiedzialem ze nie wytrzymam  i napisze to co mam do napisania; primo widzisz Enderze ze to co napisalem Ci wczesniej ma głeboki sens,takie rozmowy o wyższości soboru nad papieżem i encyklik nad prawem kanoniczynm lub zakonu jezuitów nad zakonem karmelitanek oraz kreta nad wydrą,ciasta drożdżowego na karpatką można prowadzic w z jurkiem owsiakiem do konca swiata i o jeden dzien dułżej tylko poco?skoro i tak nic z tego nie wyniknie,Ty bedziesz sie produkował zacytujesz wsszystkich ojców kościoła,wszystkie encykliki i cały nawet nie zmodyfikowany kodekas kanoniczny udowodnisz już wszytskie swoje racjie i na koniec usłyszysz że fanaktykiem religinym ergo dociekać prwawd wiary trzeba ale tylko pod warónkiem ze robisz to z osobami podobnymi pod tym wzgledem do Ciebie,spieranie sie z tymi ktorzy i tak nie wierza zostaw teologom!
Po wtóre moij drodzy bedziecie tu wszyscy wypisywać swoje mądrości pisać ze religia to polityka opium dla mas lub inne takie rzeczy i nawet nie zuwazyciwe jak w naszym kraju(podobnie jak w Angli,Francji,Belgii czy Holandi)zaroi sie od wyznawcow allaha lub innych oszolomow i prawdziwych fantykow religinych-nie takich jak ja-i zaczna nam podkladac bomby wysadzac szpitale i przedszkola ale wtedy to juz trzeba bedzie zaczac rwgularna wojne bo na srodki prewencyjnr za puzno bedzie!Oby tylko nasze spoleczenstwo nie zniewieascialo na tyle zeby taka walke jeszcze podjąć!
Pozdrawiam!
P.S.Naprawde nie chce konfliktów i tych w grze jak tych prawdziwych w otaczajacym mnie swiecie,ale na Boga nie bede stał spokojnie kiedy ktoś mnie kopie!Chciałbym żeby panował spokuj i szczęście ale kiedy w okoł trwa walka nie bede udawał że wszystko jest ok!wszystko to sprowadza sie do kilku mądrości znanych wszystkim ludom na kazdej długości i szerokości gegraficznej w stylu znaj proprcjie mocium Panie znaidz złoty środek zrowy rozsądek przedewszystkim itp.!

Offline

 

#21 2008-12-16 11:28:50

Ender

.           

Skąd: Perespa/Lublin
Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 165
Punktów :   

Re: Moja religia

ale pozostaje pytanie o twoje JA.. jego robale nie wsuną, tylko co z nim się stanie??

I jeszcze tylko jedno. jestem katolikiem ale nie należę do Kościoła Rzymskokatolickiego. Mnie KPK Kościoła Rzymskokatolickiego nie dotyczy, ale znam. a i proponuje wam trochę lżejsza lekturę: Katechizm Kościoła Katolickiego... |To powinno być dla was podstawa... A i nie jestem też grekokatolikiem czy prawosławnym.

Ostatnio edytowany przez Ender (2008-12-16 11:34:49)


http://cry.travianteam.com/sig-2-pl-2-pl6_29014.gif
zanim zamkniesz dzien pod swoimi powiekami,
powiedz co z twoimi niepozałatwianymi sprawami.

Offline

 
Szeroko rozumiana etykieta i kultura osobista, jest powszechnie obowiązującym na tym forum prawem.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl