Forum sojuszu TRAVA

TRAVA by żyło się lepiej


  • Index
  •  » Inne
  •  » Straty przy stawianiu Deff

#1 2008-11-21 16:30:43

Mastercock

.     vicemistrz

888765
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 153
Punktów :   

Straty przy stawianiu Deff

Swojego czasy wyslalem sporego deffa o ile mnie pamiec nie myli do Endera. Oczywiście okazało sie ze jestem zbyt narwany bo wieksza czesc woja padla z glodu z 1200 Axe zostalo mi jakies 480szt a GR 450 pozostalo 240.  Chce przez to powiedziec ze wysylanie massow do osob z prosba o pomoc jest troszke za chaotyczne. Paradoksem jest ze z jednej strony sie mamy zbroic a z drugiej ze kosztujace sporo surki wojo zdycha bez walki   Mialem dostać jakas rekompensate (slowa Zary) ale to chyba przeminelo z wiatrem. Ze strony gracza ktory zawalil (tak mi to wytlumaczono) tez zero reakcji. No coż uważam że jestem doswiadczenie bogatszy

Ps  Poniekąd możecie osądzic że moja winna ze nie zadbałem o dostawy zarcia. Odleglość 25h rynek 8poz.

Ostatnio edytowany przez Mastercock (2008-11-21 16:36:11)


Show me your tits
Zeig mir deine Titten

Offline

 

#2 2008-11-21 16:54:28

Zara

.             

11181793
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 438
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Mastercock napisał:

  Mialem dostać jakas rekompensate (slowa Zary) ale to chyba przeminelo z wiatrem. Ze strony gracza ktory zawalil (tak mi to wytlumaczono) tez zero reakcji. No coż uważam że jestem doswiadczenie bogatszy

Ps  Poniekąd możecie osądzic że moja winna ze nie zadbałem o dostawy zarcia. Odleglość 25h rynek 8poz.

I Ja zawaliłam , tak zgadzam się...teraz przypomniałeś mi tą sytuację.Niestety jestem tylko człowiekiem... i najzwyczajniej zapomniałam o tym za, co przepraszam...było to chyba w czasie kiedy z Za prowadziliśmy potyczki,bywają dni iż przychodzi do mnie dziennie ok. 40-50 różnych wiadomości PW z najróżniejszymi sprawami-czasami nie jestem w stanie naprawdę wszystkiego spamiętać.Dlatego  między innymi jest odpowiedni dział na forum,temu poświęcony.

Co do deffa-Mastercook jeśli już go wysyłamy to wojska def a nie off natomiast właściciel osady,która jest broniona powinien informować na bieżąco stan zboża i informować o ewentualnych brakach...w tym przypadku o ile dobrze pamiętam zawalił sitter.

Offline

 

#3 2008-11-21 17:07:08

Mastercock

.     vicemistrz

888765
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 153
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Spokojnie az tak tego do serca nie mialas brac Zgadza sie ze jesteśmy tylko ludzmi, moj post mial na uwadze m.in to ze troszke rozwagi a nie pohopnego podejmowania ryzyka/pomocy.


Show me your tits
Zeig mir deine Titten

Offline

 

#4 2008-11-21 18:35:45

kuzar

.           

Zarejestrowany: 2008-11-08
Posty: 48
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

@mastercook
       Przeczytaj moj pierwszy post w temacie Endera produkcja deff. Jest tam w drugiej
części o potrzebie organizacji tego typu dzialń.


         W tym miejscu chciałbym z uporem maniaka wrocić do mojej idei organizacji punktów
zaopatrzeniowych.
            Podczas przedostaniej akcji "Szamot", byłem juz lekko poirytowany, kiedy jednego
dnia przychodził juz trzeci mass "sianko do Szamot". Ja wysyłałem od 10 do 12 k na
dobę. Moi ludzie zjadali 9600. Było to kosztem zaangażowania ok. 7 handlarzy non
stop na 24h, z głównej osady, z której do dzisiaj mam wszystkich 14. Nie chodzi o
zboże a o handlarzy i czas. Jak to ktoś fajnie powiedział w jednym z moich ulubionych
filmów: "wódka - jest luksusem, który mamy; kowior- jest luksusem, który mamy; czasu
- nie mamy!".
         Ja mam jeszcze sporo złotych monet, i jak czasami nie ma mnie dłużej przy kompie, to
następnie hurtem przelewam surowce do osady, którą własnie rozbudowuję i tam za
monety dokańczam budów. Mowa tu o jakiś 200-300 kilo. Jaki jestem zły, kiedy z braku
handlarzy ta operacja potrafi się rozciągnąć na kilka godzin. Kiedy LuxP prosił, aby
wysłać mu na osadników(?), to wysłałem mu po jakiś 20 godzinach, a doszli po
kolejnych 6 czy 8. Nie, że nie miałem surki, nie miałem handlarzy, a zaraz po po
prośbie jakoś sie zdrzemnołem czekając na nich i ocknołem rano.
      Wracając do Szamota. Kiedy odesłał ludzi, kawaleria już w domu, a piechota już
niedaleko.( Tu pochwała, bo to rzadki przypadek, jak dla mnie, intelientnego
odesłania posiłków, szkoda że drugi raz tego nie powtórzył). Do jego osady dopiero
docierała kolejna partia 4500 zboża.Dokładnie teraz jest tak samo, bo zaznaczyłem
wcześniej wyślij dwukrotnie. Ale mi juz jej nie odesłał i chyba nie odeśle, bo  gdyby
miał to zrobić każdemu, to pozbawiłby się chyba wszystkich handlarzy na kilka dni.
Sąsiad, który trzyma u mnie swoje zboże, wczoraj mi zaproponował abym wysłał z tego
trochę do Szamota. Mialem ochotę mu odpisać w niewybredny sposób, ale miłość
bliźniego zwyciężyła.
           Solucja. No dobra, rozwiaznie. Zróbmy może jeden, dwa na początek takie
punty zaopatrzaniowe, gdzieś na środku soja, żeby nasi handlarze nie zasuwali po
całym świecie. Jeden sam sfinasuję, mogę sitowac takiego gracza. Rada soja mogłaby
sięgac tam, bez konieczności czekania na odzew w nagłych wypadkach, można by z tego
utrzymywać nie tylko deffy. Składka dobrowolna lub przymusowa, to już sprawa
polityczna i jej rozstrzygnięcie pozostawiam radzie. Ograniczyłbym rozbudowę takiego
punktu do min., ale targ i rynek na maksa, i częśc surki i zboża trzymałbym u sąsiadów
i bocznych osadach, tak by nie kusić grabieżców. Punkt jako punkt, powinien być powszechnie
znany, ale prawdziwe magazyny gdzieś niedaleko i tajne,co jakiś czas można je przenieść,
zresztą to nie muszą być ogromne spichlerze, ale ważne by surowce były w ruchu i na bieżąco
wykorzystywane.
     
                                                           Ale sie napisałem.

Ostatnio edytowany przez kuzar (2008-11-21 20:17:56)

Offline

 

#5 2008-11-21 22:18:18

Zara

.             

11181793
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 438
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Kuzar ale taki punkt ma też ograniczenie w postaci handlarzy,których max jest dwudziestu i max.(germanie) mogą przenosić po 3K surowca...więc w razie obstawiania kilku osad defem...nie wyrobimy z dostarczaniem zboża tym bardziej iż defy wraz z rozwojem gry będą coraz bardziej potężniejsze.

Offline

 

#6 2008-11-21 22:55:29

Carl

zarząd sojuszu Trava

3344427
Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 211
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Myślę że mogę sie już w tej sprawie wypowiedzieć
Przykład deffa który jest u szamota...

Zboże jest ok. 7,5k na minusie.  Czyli na 24 h potrzebuje ok. 180 k zboża. Aktualnie w soju jest nas 52 osoby. Prosty przelicznik 180 000 podzielić przez 52 osoby

Wynik: 3461,... na jedną osobę raz na 24 h Więc to nie jest AŻ tak dużo. Biorąc pod uwagę że niektórzy mogą nie mieć tyle bo mają np. 2 osady ale za to Kasia (Zara) ma ponad 10 wioch i wysyła po 6k więc to się równoważy jak ktoś nie wyśle tyle...

Jaki z tego wniosek ??

NAJWAŻNIEJSZE JEST ZGRANIE !!! I WTEDY NIE BĘDZIE PROBLEMU.

Oczywiście to tylko Moje zdanie


Brak podpisu...

Offline

 

#7 2008-11-22 00:09:11

Mastercock

.     vicemistrz

888765
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 153
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Co z tego jak Szamot moze miec spichlerz na niskim poziomie? Wysylac ziarno w nirvane? A co jak idzie ziarno ponad 26h w jednym kierunku?


Show me your tits
Zeig mir deine Titten

Offline

 

#8 2008-11-22 00:24:13

Mastercock

.     vicemistrz

888765
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 153
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Mysle ze obowiazkowo kazdy nowy powinien postawic w miare mozliwosci Spichlerz na maxa a jak cos to my powinnismy mu w tym pomoc jeszcze przed Deffem. A wymogiem rekrutacji poniekad powinnien byc wysoki poz. spichlerza



Aha, dowodca deff powinien wiedziec na jakim poziomie jest spichlerz oraz wspolpracowac z czlowiekiem od TT dokladnie mowiac kto ile ma wyslac woja lub ziarna . Wiem ze to sporo roboty ale lepiej niz tracic czas, surke i wojo na chaotycznych masowkach. Tak zminimalizujemy straty surki i woja.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Mastercock (2008-11-22 00:30:15)


Show me your tits
Zeig mir deine Titten

Offline

 

#9 2008-11-22 07:16:00

Carl

zarząd sojuszu Trava

3344427
Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 211
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Jeśli chodzi o info to chwilowo sobie radzę.

Jeśli chodzi o poziom spichlerza jeszcze nie stawiamy deffów które by jadły po 50k na godzinę tak że spichlerz na 80k spokojnie wystarcza. I zapewniam Cię że u szamota zboże sie nie marnuje.

Jak nie ma potrzeby zboża to nie ma masówek.

Ale jeśli pewni gracze zaniedbują dostawy to trzeba im przypomnieć. A nie będę zapisywał ma kartce osób które wysłały ziarno a które nie, albo nie chcę potwierdzenia od każdego że wysłał zboże w takiej albo takiej ilości o takiej i takiej godzinie... Chociaż tak możnaby wyłapać tych którzy zapominają... Tylko to by musiała być wyznaczona osoba i nic nie robić tylko czytać takie wiadomości... Bo ja tyle czasu nie mam... Łącznie z TRAVKĄ jest nas 104 osoby co daje 103 wiadomości przynajmniej raz dziennie... Bez osoby u którego stoi deff...

Jedyne co trochę to uniemożliwia to rzeczywiście odległość ale 3 handlarzy można puścić spokojnie na 25h i zostaje nam 17. Poza tym nie ma u nas osób z 1 wioską więc handlarza można puścić z wiochy z której nie transportujemy na okrągło surki...

PS. Supermenka ma jedną wiochę ale pewnie nie długo jeszcze

Ostatnio edytowany przez Carl (2008-11-22 07:22:47)


Brak podpisu...

Offline

 

#10 2008-11-22 11:40:00

Mastercock

.     vicemistrz

888765
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 153
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Cały czas mówimy o założeniach tyle ze Ty jestes mocnym optymistą A ja pesymistą po tym co mi się przytrafiło. I jak jeszcze raz tłumacze tu chodzi że jeżeli każdy z nas 52 wyśle nawet po 100 j. woja jedzący 1j zboża/h to mamy 5200zboża/h wiec jeżeli np u Szamota jest spichlerz na poz . 10=11800max pojemności to wysłane od 52 graczy po 1000 zboża jest 52000 - 11800 = 40200 zboża zmarnowanego zakladajac ze dotrze to zboze  od nas w tym samym czasie, co jest malo prawdopodobne. Wiec rozłożenie tych dostaw po 1000ziarna od kazdego wychodzi ze co 2h powinno 11 graczy wysylac po 1000 ziarna. Wiem że jest to w ten sposob nie zrealizowania ale jak kazdy zrobi spichlerz na wysoki poziom to przynajmniej nic lub malo co sie zmarnuje.

Ostatnio edytowany przez Mastercock (2008-11-22 11:46:22)


Show me your tits
Zeig mir deine Titten

Offline

 

#11 2008-11-22 11:45:34

Zara

.             

11181793
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 438
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Mastercock- po pierwsze u szamota jest całkiem inny spichlerz niż ten o którym Ty piszesz-uwierz,że bardzo pojemny..po drugie dostawy dochodzą zawsze o różnych porach a po trzecie nie sumuj tak zboża gdyż stacjonujące wojsko na deffie po prostu je ZJADA więc stałe dostawy tylko utrzymują zboże na odpowiednim poziomie.

Offline

 

#12 2008-11-22 11:50:07

Mastercock

.     vicemistrz

888765
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 153
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Zara napisał:

Mastercock- po pierwsze u szamota jest całkiem inny spichlerz n...

A jaki jest inny spichlerz? Wielki spichlerz?


Show me your tits
Zeig mir deine Titten

Offline

 

#13 2008-11-22 12:11:22

AzrilDrakk

.           

2871193
Zarejestrowany: 2008-11-14
Posty: 68
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

Mastercock, spichlerz na poziomie 10 nie kończy swojej rozbudowy. Dodatkowo cała matematyka i statystyka w tym wypadku ma niezbyt logiczne zastosowanie, chyba, że masz zamiar robić synchronizacje wysyłki zboża, co jednak byłoby pomysłem wielce absurdalnym.

Carl, potencjalnym rozwiązaniem problemu wiadomości byłoby poproszenie osoby mającej otrzymać dostawy o "zdawanie raportu z dostaw", zamiast 102 wiadomości (bo nie można też liczyć osoby raporty otrzymującej, chyba że sam do siebie wiadomość byś wysłał(; ) masz np. 1.


Winter is coming!

Offline

 

#14 2008-11-22 12:14:27

Mastercock

.     vicemistrz

888765
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 153
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

no czyli gracz z okolo 900 popa moze miec mocno rozbudowany spichlerz?

Ostatnio edytowany przez Mastercock (2008-11-22 12:14:52)


Show me your tits
Zeig mir deine Titten

Offline

 

#15 2008-11-22 12:23:39

Zara

.             

11181793
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 438
Punktów :   

Re: Straty przy stawianiu Deff

oczywiście że  takowy ma !

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Straty przy stawianiu Deff
Szeroko rozumiana etykieta i kultura osobista, jest powszechnie obowiązującym na tym forum prawem.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl