Forum sojuszu TRAVA

TRAVA by żyło się lepiej


#1 2008-11-19 15:17:27

jazon

.           

Zarejestrowany: 2008-10-11
Posty: 35
Punktów :   

Moje uwagi

Mam dośc rzadko wypowiadam się na Forum bo wolę pomagać anonimowo nie chodzi mi o nabijanie punktów ale mierzi mnie co rusz otrzymywanie wiadomości nie atakuj bo to moja farma nie rusz bo ja tam posiałem wojo, o co w tym wszystkim chodzi, jak widzę większosć ma multikonta w sojuszu i to jest okej?nigdy z tym się nie zgodzę choćbym miała wylecieć z sojuszu,jeżeli na tym to ma polegać to ja dziękuję ale towarzystwo wzajemnej adoracji mi nie odpowiada zawsze grałam uczciwie i tego wymagam od innych a co mają powiedzieć Ci którzy grają uczciwie,szlag mnie trafia jak czytam że osoba jest atakowana straciła osadę i może pomożemy to jest chamstwo w najgorszym wykonaniu,przepraszam za słownictwo ale tak dalej być nie może,liczę się z tym że mogę wylecieć ale sumienie nie pozwala mi tego tolerować

Offline

 

#2 2008-11-20 17:03:58

owieczka

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-31
Posty: 0
Punktów :   

Re: Moje uwagi

Pozwoliłem sobie przenieść to co napisałeś do nowego wątku- w celu wiadomym.

Poruszyłeś kilka spraw, pokrótce odniosę się do nich.

1)Faktycznie uzurpowanie sobie prawa do jakiejś "farmy", jest zjawiskiem dość często spotykanym wśród graczy Travianowych. Nie mnie oceniać zasadność takiej praktyki. Ze swojej strony,mogę tylko zapewnić że ja nie praktykuję takiego zachowania- choć staram się rozumieć również drugą stronę, która na przykład musiał poświęcić sporo wojska aby z danego gracza "farmę" zrobić.
Nie podałeś niestety konkretnie kogo masz na myśli o jakie "farmy" chodzi itp...
Myślę, że jest to sprawa dobrej woli dwóch stron- zarząd morze ewentualnie mediować w tej sprawie.

2)Co do multikont nie mogę się wypowiadać - kompetentnie bo podobnie jak MH nie mam na informacji w tym temacie
Oczywiście jest naiwnością stwierdzenie, że każdy gracz ma tylko jedno konto na danym serwerze, ale to już jego sprawa i jego ryzyko- ja nie mam.
W poprzedniej edycji w pewnym momencie miałem chyba 5 kont ! Było to spowodowane tym, że gracze z mojego sojuszu kończąc grę z różnych powodów- nie chcą tracić całkowicie czasu włożonego w grę przekazywali mi swoje kont jako, jako że byłem założyciel.
Nie jest przyjemnie prowadzić tyle kont- a wolnym czasie niemal można zapomnieć- pilnowanie zboża, rozbudowa, produkcja wojska, przesyłanie surowców w kilkudziesięciu osadach- masakra.

3)Sprawa przysłania surowców na odbudowę, rozwój etc... była już poruszana, bo budziła kontrowersje.
Zauważyłeś pewnie, że w ostatnim czasie listy o takiej treści wysyłane do graczy, były opatrzone klauzulą że składka jest dobrowolna.

Offline

 

#3 2008-11-20 21:07:22

Hubal

Travnick

Skąd: Dublin
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 235

Re: Moje uwagi

Moze nie bede zbytnio "bil piany" i odpowiem krotko.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakiejkolwiek rezerwacji farm!!! Mapa dostepna jest dla kazdego z Nas i nie zgodze sie aby ktos zabranial po niej wedrowac komukolwiek z Naszego Sojuszu!!!
@jazon - masz prawo grabic kogo chcesz i kiedy zechcesz z wylaczeniem sojusznikow i koalicjantow.

Odnosnie pomocy surowcowej dla sojusznikow.
Mysle, ze wprowadzimy pewne zasady odnosnie udzielanej pomocy. Jezeli ktos, kto jest aktywny, dziala w imie sojuszu, poniesie straty w trakcie obrony, czy tez zorganizowanego ataku (wylaczajac straty spowodowane zaniedbaniem) powinien otrzymac bezdyskusyjna pomoc.

Multikonta - Sam zawsze gralem na jednym koncie i tak pozostanie. Teraz zaczynam od zera w nowym miejscu i to, ze sie szybko rozwijam zawdzieczam legalnej pomocy Przyjaciol.

Offline

 

#4 2008-11-21 12:21:37

Zara

.             

11181793
Zarejestrowany: 2008-10-09
Posty: 438
Punktów :   

Re: Moje uwagi

Co do rezerwacji farm,sprawa dość dyskusyjna...osobiście nie uważam rezerwacji farm...

jazon napisał:

Mam dośc rzadko wypowiadam się na Forum bo wolę pomagać anonimowo nie chodzi mi o nabijanie punktów ale mierzi mnie co rusz otrzymywanie wiadomości nie atakuj bo to moja farma nie rusz bo ja tam posiałem wojo, o co w tym wszystkim chodzi, jak widzę większosć ma multikonta w sojuszu i to jest okej?nigdy z tym się nie zgodzę choćbym miała wylecieć z sojuszu,jeżeli na tym to ma polegać to ja dziękuję ale towarzystwo wzajemnej adoracji

Nie mam multikont i nigdy nie miałam...gra tutaj jest długa,czasami ktoś z sojuszu z racji życia w realu nie może pozwolić sobie na dalszą grę...co robi? Kasuje konto lub zostawia konto dla sojuszu i takie zdarzenie miało miejsce nie dawno...z powodu swoich obowiązków odszedł od Nas gracz,napisał mi iż ma konto świetnie rozwinięte,czyli surowce i bardzo duży def i teraz  pozostaje kwestia wyboru czy ma kasować te konto..czy tak rozwinięte zostawia dla NAS...czyli ulepszony spory def.



jazon napisał:

mi nie odpowiada zawsze grałam uczciwie i tego wymagam od innych a co mają powiedzieć Ci którzy grają uczciwie,szlag mnie trafia jak czytam że osoba jest atakowana straciła osadę i może pomożemy to jest chamstwo w najgorszym wykonaniu,przepraszam za słownictwo ale tak dalej być nie może,liczę się z tym że mogę wylecieć ale sumienie nie pozwala mi tego tolerować

A teraz  przepraszam.. ..Jak do tej pory nikt nie stracił osady z Travy i Ty miałabyś mu pomagać zakładać nową...wyjątkiem był Yagoda,który trafił do Nas gdy ataki szły na Niego i osada już była spisana na straty. Twoja i wyłącznie TWOJA  dobra wola była by mu pomóc,gdy o to poprosił na forum.Nie pomogłaś- w porządku nikt nie miał i nie ma pretensji...więc o co ten szum?
Wybacz mi ale chyba Ja jestem tu mało rozgarnięta i czegoś tutaj nie rozumiem...Abstrahując od sytuacji z Yagodą....Mam rozumieć iż jak ktoś stracił osadę ,pomoc mu się nie należy? To w tym miejscu napiszę...pomoc dostanie każdy kto  jej potrzebuje,wychodzę z założenia iż po to tworzymy sojusz by pomagać sobie nawzajem.Mówię tu o pomocy w sytuacjach "trudnych" tj.strata wojska,strata osady,zakładanie nowej osady (ale w sytuacji gdy ktoś ma ich max.2),pomoc w wyżywieniu wojska (w tej chwili wykarmiam wojsko jednego z travników,który jest w kryzysowej sytuacji ze zbożem).Jak dla mnie to jest normalne,potrzebne i słuszne.Tym bardziej nie rozumiem Twoich roszczeń i pretensji gdyż składki są dobrowolne.

Offline

 
Szeroko rozumiana etykieta i kultura osobista, jest powszechnie obowiązującym na tym forum prawem.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl